Aktualizace Gmailu přinese hezčí maily

aktualizace-gmailu-nahledak

Jistě se vám někdy stalo, že jste otevřeli příchozí html e-mail, který je optimalizován pro desktop a na telefonu se tudíž četl poměrně obtížně. Takové často bývají reklamní maily, nebo třeba maily z vaší banky. Písmenka jsou malinká, čtou se těžko a je třeba si je ručně přibližovat. Asi souhlasíte, že v dnešní době to není moc efektivní. Naštěstí, brzká aktualizace Gmailu přinese nová pravidla a možnosti.

Aktualizace Gmailu umožní pracovat s responzivními maily

Přibližně koncem tohoto měsíce bychom se měli dočkat aktualizace Gmailu, která bude podporovat e-maily vytvořené s responzivním designem. Co je responzivní design? Dnes se běžně používá na spoustě moderních webů a zapříčiňuje to, že se rozložení stránky změní podle používaného zařízení.

aktualizace gmailu - responzivni-maily

 

E-maily vytvořené s responzivním designem se pak budou chovat stejně. Na desktopu se zobrazí tak je je nyní znáte, ale na smartphonu se jejich obsah přeskupí tak, aby byl dobře čitelný. Texty, odkazy i tlačítka se tedy budou používat mnohem snáze.

A podobné zlepšení uvidíte i na desktopu. Pokud vám přijde mail, který je naopak optimalizován pro smartphone, bude se moci přizpůsobit velikosti vašeho monitoru, aby se pohodlněji četl.

Tyto drobné změny vítáme a jsme rádi, že se mailová komunikace zase po letech dostává o něco dále. A pokud mezi čtenáři máme e-mailové designéry, můžete se podívat na Google Apps Developer blog, abyste se mrkli na podrobnosti o tom, co budou novinky znamenat pro vás.

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (3)