AI Googlu dokáže poznat, jestli vám někdo přes rameno kouká do telefonu

ai googlu spehovani

Díky nové AI Googlu může odpadnout ten pocit například v MHD, kdy si myslíte, že někdo za vašimi zády sleduje, co zrovna děláte na svém telefonu. Jak nová funkce funguje se ukazuje na videu, za kterým stojí výzkumníci Googlu.

Nová AI Googlu dokáže upozornit na nezvané hosty za zády

Dva výzkumníci Googlu představili video, kde ukazují, na čem v poslední době pracovali. Hee Jung Ryu a Florian Schroff kompletně svůj projekt představí až příští týden, ale již nyní ukázali krátkou část, jak by to mohlo vypadat v praxi. Najdete jej pod tímto textem.

Moving to https://youtu.be/ceSwMN7w2ic for those who want to continue following!

Moving to https://youtu.be/ceSwMN7w2ic for those who want to continue following!

Technologie byla nainstalována na Google Pixel, kde využívá přední selfie kameru ke sledování okolí. Jakmile AI v telefonu detekuje obličej, a hlavně oči jiné osoby, která se dívá směrem na telefon. Tak se automaticky zapne náhled selfie kamery a obličej špeha se označí. Samozřejmě, že v reálném použití takhle technologie fungovat nebude, spíše jen zobrazí nenápadné upozornění. Takhle je to nyní zvýrazněné, aby se lépe celá technologie demonstrovala na videu.

Výzkumníci tvrdí, že jejich technologie dokáže odhalit osoby za zhruba dvě milisekundy. A to bez ohledu na špatné osvětlení nebo pozici osob. Prozatím neexistuje žádná informace, jestli se tato technologie dostane do telefonů. Možná se to dozvíme příští týden při kompletním představení.

[aps_product_sz id=”412032″]

Co si o této technologii myslíte? Máte někdy pocit, že někdo sleduje, co zrovna děláte na telefonu?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (3)