Adobe vydalo nové kreativní aplikace pro Android

Adobe aplikace

A plnohodnotný Photoshop pro mobilní zařízení, to zatím není. I tak ale nové Adobe aplikace vypadají zajímavě a nejeden uživatel by je mohl využít. Novinky se jmenují Photoshop Sketch a Comp CC, navíc Illustrator Draw obdržel aktualizaci.

Adobe novinky pro Android

V Comp CC si můžete navrhnout stránku například k tisku. K dispozici je mnoho šablon, a to i například na obrazovky telefonů, tabletů, ale i papírů. Můžete si v ní jednoduše rozvrhnout vaši grafickou práci, abyste viděli. Dají se vkládat objekty, texty, obrázky, ale můžete v ní i kreslit. Finální výtvor pak můžete jednoduše poslat do Photoshop CC, InDesign CC nebo Illustrator CC, případně sdílet na všemožné služby a sítě.

[appbox googleplay com.adobe.comp]

Photoshop Sketch je, jak už název napovídá, zaměřený více na malování a speciálně na tvorbu skic. Se samotným Photoshopem toho nemá moc společného, obrázky v něm upravovat jdou jen velmi okrajově. Nicméně v kreslení aplikace vyniká, můžete si vybrat z velkého množství štětců, tužek a různých věcí, jimiž se dá změnit výsledná kresba. Jedna z největších výhod je podpora vrstev, kdy se může přidat obrázek, který si pak můžete obkreslit.

[appbox googleplay com.adobe.creativeapps.sketch]

Byla také aktualizována aplikace Adobe Illustrator Draw, ve které bylo vylepšeno nastavení štětců. U těch si nyní můžete nastavit to, jak moc se na něj bude tlačit, dále třeba také tvar nebo rotaci špičky štětce. Pak byla také vylepšena rychlost aplikace a opraveno několik chyb.

[appbox googleplay com.adobe.creativeapps.draw]

Všechny aplikace můžete stahovat zdarma z Google Play. K používání bude ale potřeba alespoň základní Creative Cloud účet, který si může každý bezplatně založit.

Myslíte, že v budoucnu se bude kreslit jen na mobilním zařízení?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (1)