Acer má dva nové LTE smartphony: Liquid Z410 4G a Liquid Jade S

Acer Liqud titul

Acer patří na trhu s Android smartphony stále spíše mezi nováčky, to mu však nebrání pořádně vytasit drápy. Ba právě naopak. Na právě probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas představil dvojici LTE smartphonů. Konkrétně se jedná o levný Liquid Z410 4G a stylový Liquid Jade S.

Acer Liquid Z410 4G

První model spadá na pomezí nižší a střední třídy. Liquid Z410 4G pohání 64 bitový chipset MediaTek MT6732 se čtyřmi jádry Cortex-A53 taktovanými na 1,3 GHz. O grafickou akceleraci se stará čip Mali-T760. Operační paměť RAM má velikost 1 GB a interní úložiště se dočkalo kapacity 8 GB a je rozšířitelné o paměťovou kartu. Telefon je osazen IPS displejem s qHD (960 x 540 px) rozlišením, to dává v kombinaci s úhlopříčkou 4,5″ jemnost 245 ppi. Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 MPx a doplňuje jej přisvětlovací LED dioda, přední kamerka pak disponuje rozlišením 2 MPx. Baterie má kapacitu 2000 mAh a měla by stačit na 5,5 hodin hovoru či udržet telefon v pohotovostním režimu 400 hodin. Nechybí ani, pro smartphony Acer typické, tlačítko AcerRAPID na zádech přístroje, kterému můžete přiřadit jednu z volitelných akcí. Přítomna je také funkce Acer Quick Touch. Díky té lze nakreslením gesta na zamknuté obrazovce rychle spouštět fotoaparát, vytáčení nebo hudební přehrávač. Tažením prstu po zamknutém displeji lze rovněž přepínat mezi přehrávanými skladbami.

Liquid Z410-Black-mood-01

Acer Liquid Z410 4G bude k dispozici koncem února za cenu 3490 Kč s DPH, bude se tak jednat o jeden z nejlevnějších LTE smartphonů na našem trhu.

Acer Liquid Jade S

Další představený smartphone s podporou LTE reprezentuje druhou generaci telefonu Acer Liquid Jade. Ten doznal vylepšení ve všech směrech. Tak předně použitý procesor – 64 bitový MediaTek MT6752M s osmi jádry Cortex-A53 o taktu 1,7 GHz. I v tomto případě má grafický výkon na starost čip Mali-T760. Oproti Z410 zde nalezneme dvojnásobnou porci RAM i ROM, operační paměť tak činí 2 GB a pro uživatelova data je nachystáno 16 GB úložiště. Telefon má existovat také ve variantě s hybridním duálním slotem. To znamená, že si budete moci zvolit, zda do telefonu dáte microSD kartu nebo druhou nano-SIM. Použitý IPS displej má úhlopříčku 5″ a HD (1280 x 720 px) rozlišení. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 13 MPx a světelnost F1.8, kamerka nad displejem má 5 MPx. Baterie má kapacitu 2300 mAh. Telefon se bude po zahájení prodeje dodávat s Androidem 4.4, byla však přislíbena aktualizace na Android 5.0 Lollipop. Acer se u telefonu chlubí 7,76 mm tenkým tělem o hmotnosti pouze 116 gramů.

Liquid Jade S

Acer Liquid Jade S má být k dispozici již koncem ledna za cenu 7999 Kč s DPH.

Jak se vám novinky Aceru líbí?

 

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)