Acer Liquid X1: Levné osmijádro s Androidem 4.4 a LTE

acer liquid x1

Společnost Acer si na našem trhu vybudovala zvučné jméno, které ovšem vystupuje spíše na trhu počítačů a notebooků, v případě mobilních telefonů už to tak slavné není. S tím se ovšem Acer nehodlá smířit, a proto vydává další zajímavé modely. Jedním z nich je i přístroj Acer Liquid X1, který je nyní v prodeji pouze na Tchaj-wanu, ale brzy by se mohl objevit také v Evropě a u nás. Nový přístroj nabídne velmi zajímavou výbavu za slušnou cenu a mohl by se tedy dobře uchytit u nás – pokud si tedy zachová příznivou cenovku. Acer Liquid X1 je vybaven 5,7″ displejem s HD rozlišením, osmijádrovým procesorem MediaTek MT6592 s frekvencí 1,7 GHz, 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm (včetně možnosti doplnit Micro SD kartu). Nechybí ani 13MPx fotoaparát a baterie s kapacitou 2700 mAh. O běh aplikací se postará systém Android 4.4 KitKat, navíc si Acer Liquid X1 poradí také s rychlým datovým připojením LTE.

acer liquid x1

acer liquid x1-2

Acer má velké plány – během dvou let se chce propracovat se svými modely mezi TOP nejlepších přístrojů na Tchaj-wanu. Acer Liquid X1 zde stojí 265 dolarů, tedy v přepočtu přibližně 5 500 Kč bez daně. Uvítali byste tento telefon také na našem trhu?

Acer Liquid X1 – specifikace

  • displej: 5,7″ s HD rozlišením
  • procesor: osmijádrový MediaTek MT6592 s frekvencí 1,7 GHz
  • paměť: 2GB RAM, 16GB vnitřní (+Micro SD)
  • fotoaparát: 13MPx
  • baterie: 2700 mAh
  • OS: Android 4.4
  • LTE

 

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

SONY DSC

Jak vybrat správný telefon pro české LTE?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (16)