Acer Iconia Tab 10: Obraz a zvuk jako hlavní přednosti

Acer Iconia Tab 10 – náhleďák

Tablety již dnes nejsou takovým trhákem jako ještě před pár lety. Jejich prodeje klesají, stejně tak výrobci jich nevyrábí zdaleka tolik. Neznamená to ale, že se již nových kousků nedočkáme vůbec. Důkazem může být například společnost Acer, která právě představila zbrusu nový 10″ tablet Acer Iconia Tab 10.

Acer Iconia Tab 10 vsází na multimédia

Acer Iconia Tab 10 chce udělat dojem na milovníky audiovizuálních technologií. Nabídne tak například čtveřici reproduktorů s funkcí DTS-HD Premium Sound, které hrají dopředu, tedy přímo na diváka či posluchače. Pro poslech se sluchátky je tablet vybaven tak, aby nabídl podporu prostorových 5.1 headsetů.

Acer Iconia Tab 10 (1)Displej je vyroben IPS technologií a na svých 10″ nabídne FullHD rozlišení. Ovládá ho grafický procesor MediaTek MiraVision, který produkuje snímky s větším počtem barev, vyšší ostrostí i kontrastem.

Zajímavostí také může být vylepšený dotykový panel s technologií Acer Precision Plus, který je údajně 2,5x citlivější než většina běžných dotykových panelů.  Tuto možnost využijí pravděpodobně ti kreativnější uživatelé. Díky této technologii totiž budete moci na tabletu črtat pouhou obyčejnou tužkou. Speciální stylus tedy nebude potřeba.

Acer Iconia Tab 10 (2)

A jaký hardware tablet nabídne?

Srdcem tabletu je čtyřjádrový, 64-bitový procesor MediaTek MT8163A, kterému asistují 2 GB operační paměti. Základem uživatelské paměti je 32 GB, přičemž rozšířit ji můžete o MicroSD kartu až do velikosti 128 GB.

Zajímavým kouskem hardwaru je tlačítko MediaMaster, od kterého Acer slibuje snadné, rychlé a přesné nastavení obrazu a zvuku pro použití v nejrůznějších scenériích. Tabletu pak nechybí ani Micro HDMI, což umožní přehrávání například na domácím kině.

[aps_product_sz id=”396112″]

Ještě chybí zmínit, že softwarovou výbavu obstará Android 6.0 Marshmallow a předinstalovaná sada aplikací Acer EZ Utilities, které by výjimečně mohly být celkem užitečné. Na český trh se tablet dostane v červnu za cenu 5990 Kč.

Zdroj: TZ

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)