6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

Facebook Messenger se stále zvětšuje a zvětšuje. Nové funkce přibývají neustále, mnoho z nich je ale poměrně dobře schovaných a většina uživatelů o nich ani nemusí vědět. Přinášíme prvních 6 skrytých funkcí v Messengeru, o kterých jste pravděpodobně nevěděli.

6 skrytých funkcí Facebook Messenger – část 1

V minulém roce jsme vám přinesli článek, kde jsme rozebrali 6 tipů a triků pro Facebook Messenger. Od té doby se ale chatovací služba od Facebooku posunula mnohem dále a umí mnohem více věcí. Pomalu se z Messengeru stává vlastní platforma, už dávno to není jen chat s přáteli. Všechny funkce, které si dnes ukážeme, fungují pouze v oficiální aplikaci Messenger. Lite verze nebo různé aplikace třetích stran nepodporují většinu těchto skrytých funkcí.

1) Desítky her přímo v Messengeru

Facebook již v minulosti hodně experimentoval s různými minihrami, jako jsou šachy, nebo jednoduchý basketbal. Ty se spouštěly přes speciální emoji. To už neplatí, protože v Messengeru najdete kompletní hry. V době psaní článku jich existuje několik desítek. A to od klasik, jako je PacMan nebo Space Invaders, až po mobilní hity posledních let jako je Cut the Rope 2.

Do nabídky s hrami se dostanete rovnou v chatu, kdy kliknete na znaménko plus a vyberete z menu hry. Případně přes hlavní menu, kde úplně dole vpravo vidíte ikonku gamepadu. Hry můžete hrát buď sami, nebo rovnou s přáteli. Většina her obsahuje i žebříčky, takže i když hrajete sami, tak stále můžete soutěžit s přáteli.

2) Jak proměnit Messenger ve Snapchat?

Už nějaký ten čas se ve Facebook Messengeru zobrazuje “Můj den”. Což je funkce, která byla poprvé představena ve Snapchatu jako Story. Díky této funkci můžete sdílet svůj den se svými přáteli. V nastavení si můžete nastavit i kteří lidé si fotografie nebo videa budou moct zobrazit. Přidat obsah do Mého dne můžete dvěma způsoby. Jednak přímo přes fotografování v Messengeru, kdy se vám nabídne možnost vložení mého dne, případně hned vedle souhrnů vašich přátel můžete kliknout na ikonku “Přidat do mého dne”.

Samozřejmě tato funkce je určena hlavně pro mladé. Hodně lidí tuto funkci vůbec nevyužívá a ani nechce. Je tu bohužel jedno mínus, funkce nejde z Messengeru nějak odstranit nebo skrýt. Jedinou možností jak “Můj den” skrýt, je nainstalovat starší verzi Messengeru, nebo třeba aplikace třetích stran. Tím ale zároveň přijdete o většinu z těchto nových či skrytých funkcí, které byly do Facebook Messengeru přidány v poslední době.

3) Messenger můžete plnohodnotně využívat i na webu

Pokud trávíte většinu času na počítači, nemusíte využívat stále jen obrazovku mobilu. Můžete použít přímo prohlížeč. Existují dva hlavní způsoby. Jednak přímo přes Facebook, kde je ale funkcionalita Messengeru omezená, tohle zná pravděpodobně každý. Pak ale také existuje webová stránka messenger.com, která se soustředí právě je na Messenger a nabízí většinu funkcí, které známe z mobilů.

facebook messenger Webová verze Facebook Messengeru

4) Povídejte si s boty a získejte další informace

Facebook se jako jeden z prvních pustil ve velkém do podpory botů. Co to vlastně je? Jedná se o takové jednodušší chytré asistenty, kteří vám pomůžou rychleji získat informace, ale třeba také pobavit. Ukázkovým příkladem je například Movie Bot. Ten slouží k doporučování kvalitních filmů. Řeknete mu žánr, rok, jazyk apod. A on vám podle vašich kritérií nabídne několik zajímavých filmů. Ušetří vám tak čas a nemusíte se probírat různými databázemi a žebříčky.

Má to nicméně nevýhody. Boty si může vytvořit kdokoliv, proto i jejich kvalita kolísá. Seznam botů můžete najít například na stránce botlist.co, kde si je pak můžete i jednoduše propojit s Messengerem. Druhá nevýhoda může být pro někoho to, že k dorozumění s botem, je většinou potřeba anglický jazyk.

5) Velké emoji ikonky v chatu

Někdy nastane situace, kdy se klasická malá emoji ikonka nehodí a potřebujete ji pořádně zvýraznit. Stačí si jednoduše vybrat z menu emoji a držet prst. Čím déle prst podržíte, tím větší pak emoji bude. Nemůžete ale emoji zvětšit tak, aby byla přes celý chat, zabrání v tom animace roztřesení a pisklavý zvuk, tím se zároveň resetuje vybrané emoji. Zvětšení také funguje na “palec nahoru” (případně jiné ikonky) v pravém dolním rohu chatu.

6) Tajné a šifrované konverzace

Šifrované konverzace jsou již také nějaký ten čas dostupné v aplikaci, ale mnoho lidí o nich neví, protože funkce je poměrně hodně skrytá. Tzv. tajné konverzace využívají end-to-end šifrování. Komunikace pak probíhá výhradně mezi dvěma zařízeními, kde byla tajná konverzace aktivována. Aktivací se však v šifrovaném chatu omezí funkce Messengeru, například na synchronizaci můžete zapomenout, protože šifrovaný chat se váže pouze na jedno zařízení. Na ostatních jej neuvidíte, protože každé zařízení má unikátní šifrovací kód.

Tajné zprávy aktivujete například přímo v chatu s nějakou osobou. Vlevo nahoře máte ikonku “i”, která otevře podrobnosti o osobě se kterou chatujete. Zhruba uprostřed je nabídka “Přejít na tajnou konverzaci”. Po aktivaci již s osobou můžete psát šifrovaně. Klasický chat funguje samostatně. V šifrované konverzaci si můžete nastavit například po kolika vteřinách zmizí zprávy po zobrazení.

[appbox googleplay com.facebook.orca]

Kolik těchto funkcí ve Facebook Messengeru znáte?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)