5 živých tapet, které byste měli hned vyzkoušet

5_zivych_tapet_ico

Pojďme se podívat na pětici zajímavých živých tapet, jimiž si můžete vyšperkovat pracovní plochu svého chytrého telefonu nebo tabletu. Půjde o tapety, které poskytují nějaké zajímavé funkce a možná vás dokonce překvapí.

5 živých tapet 5 živých tapet

Device Info Live WallPaper

První z nabídky živých tapet zobrazuje informace o zařízení – například datum, čas, zatížení procesoru, využití operační paměti, obsazení úložiště nebo údaje o stavu síťového připojení. Bezplatná verze přináší jen základní nastavení, nicméně placená varianta není drahá a poskytuje mnohem více možností. Můžete nastavit barvu pozadí, úroveň jasu, barvu textu a rychlost animace. Pokud máte na domovské obrazovce nějaké widgety, můžete také přidat prázdné stránky, aby informace z tapety nezakrývaly. Tapeta je optimalizována pro minimální vybíjení baterie, v nastavení pak můžete vypnout některé z prvků, jako je kompas a historie zatížení procesoru, čímž její spotřebu ještě snížíte.

Zobrazované údaje:

 • Datum a čas (digitální hodiny).
 • Využití procesoru (s historií).
 • Stav, teplota a napětí baterie.
 • Využití operační paměti.
 • Obsazení interního úložiště.
 • Obsazení externí paměti (paměťové karty).
 • Náklon zařízení.
 • Kompas.
 • Stav síťového připojení.
 • Informace o nastavení Wi-Fi.
 • Parametry procesoru.
 • Základní informace o zařízení.
 • Informace o platformě.

Verze zdarma zaznamenala v Obchodě Play již více než 5 milionů stažení a její průměrná známka je 3,9. Pouhých 276 KB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 2.1 a vyšším.

Za spokojené uživatele budeme citovat Pavla Gacha, který do komentáře k pěti uděleným hvězdičkám napsal: “Maximální spokojenost naprosto úžasná věc.”

[appbox googleplay jp.main.kurousa.android.livewallpaper.DeviceInfo]
[appbox googleplay jp.main.kurousa.android.livewallpaper.DeviceInfoEx]

Chameleon Color Adapting LWP

Víte, jaká je základní vlastnost chameleóna? Ano, v rámci maskování mění svou barvu podle prostředí, ve kterém se nachází. Přesně tak funguje i tapeta, která v názvu nese jméno tohoto zvířete – mění svou barvu v závislosti na prostředí. Ke zjištění situace kolem sebe používá fotoaparát zařízení, následně ze zachyceného snímku vytvoří unikátní tapetu. Čekají na vás plynulé animace a především pokaždé jiná tapeta v designovém stylu “Material.”

Stačí zamířit fotoaparátem na jakýkoli objekt a Chameleon Color Adapting LWP si ze scény vybere barvy, ze kterých pak sestaví tapetu.

Nemusíte se obávat ani o spotřebu baterie – autoři aplikace se zaměřili na její optimalizaci právě s ohledem na odběr elektrické energie. Podívejme se na deklarované vlastnosti a funkce v bodech:

 • Tapeta ve stylu “Material,” která se v reálném čase přizpůsobuje okolnímu prostředí.
 • Možnost změny barev jen při poklepání na obrazovku nebo přes widget.
 • Plynulé animace díky OpenGL 2.
 • Možnost náhledu, ve kterém uvidíte, jak aplikace vybírá barvy z obrázku.

Dobrou představu o tom, jak to funguje, si můžete udělat z následujícího videa.

Chameleon Color Adapting LWP

Chameleon Color Adapting LWP

Aplikaci za necelých 40 korun zakoupilo více než tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,3. Soubor velký 3,4 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.3 a novějším.

[appbox googleplay com.vinwap.colorize]

Liven Wallpaper Live

Liven Wallpaper Live je další zajímavou tapetou, kterou můžete vyzkoušet na svém Androidu. Aplikace ponechá na ploše existující tapetu na Android a dodá jí zajímavé efekty, jako jsou filtry či padající sněhové vločky. Bude se líbit uživatelům, kteří chtějí používat svou tapetu, ale rádi by jí přidali trochu dynamický prvků. Můžete také určit sadu tapet, které se budou automaticky měnit v závislosti na nastavení aplikace. Tapeta také poskytuje funkce pro konfiguraci různých efektů a filtrů v závislosti na okolních světelných podmínkách.

Co tato tapeta nabízí v bodech?

 • Pět částicových efektů, které oživí stávající pozadí.
 • Vylepšete náladu a pocit vašich tapet díky barevným filtrům.
 • Možnost ztmavit tapetu a proměnit obrázek v překrásnou noc s hvězdami na noční obloze.
 • Možnost sestavení galerie a jejich průběžná změna.
 • Dvojitý klepnutím můžete změnit částice, noční efekty, filtry, nebo celou tapetu.

Liven Wallpaper for Android

Liven Wallpaper for Android

Aplikace je ke stažení zdarma, ale některé filtry a efekty se odemknou až po zakoupení placené verze Premium za necelých 60 korun.

Bezplatná verze zaznamenala více než deset tisíc stažení a má známku 4,3. 4,9 MB velký instalační balíček můžete použít na Androidu 4.1 a vyšším.

[appbox googleplay com.skytrend.liven.livewallpaper.fx]
[appbox googleplay com.skytrend.liven.livewallpaper.fx.unlock]

500 Firepaper

Tato živá tapeta přináší sadu kvalitních obrázků ze serveru 500px, které průběžně obměňuje. Uživatel si může vybrat buď kategorie snímků, nebo si nechat zobrazovat jen ty nejvýše hodnocené, redakční výběr či nejnovější. Nastavit lze také jas a periodu obměny. Fotky si tapeta ukládá do mezipaměti jen při připojení přes Wi-Fi, čímž minimalizuje své nároky na baterii.

Vzhledem k podmínkám služby, odkud aplikace čerpá, není možné ponechat obrázky uložené v mezipaměti déle než 24 hodin. Pokud se tedy alespoň jednou za den nepřipojíte k Wi-Fi, aplikaci snímky jednoduše dojdou.

Už nikdy se ale nebudete muset pořád dokola dívat na nudné staré tapety, ani hodiny hledat pěkné a nové. Tato aplikace vám ukáže kvalitní fotografie z celého světa.

Autor upozorňuje, že animace a zobrazování tapet ve vysokém rozlišení vyžaduje poměrně dost paměti, takže doporučuje tuto živou tapetu používat jen na zařízeních s odpovídajícím výkonem.

500 Firepaper je k dispozici zdarma a dosud si tuto aplikaci s průměrným hodnocením 4,4 stáhlo více než půl milionu uživatelů. 1,5 MB velký balíček lze instalovat na Android 4.0 a novější.

[appbox googleplay eu.chainfire.firepaper.fivehundredpx]

Minima Pro Live Wallpaper

Poslední, ale jistě ne ani zdaleka nejhorší z živých tapet v tomto přehledu je Minima Pro Live Wallpaper. Tato tapeta udělá radost uživatelům, kteří rádi obměňují obrázek na pozadí svého zařízení, přičemž vzory a barvy automaticky generuje bez nutnosti připojení k Internetu. Pokud chcete vyjádřit své umělecké “Já,” určitě oceníte možnost nastavit si vzory a barvy podle svého vkusu.

Minima Live Wallpaper tedy přináší nekonečnou řadu tvarů a barev na úvodní obrazovce a jako hlavní vlastnosti autoři v Obchodě Play jmenují:

 • Stovky témat vytvořených uživateli ke stažení přímo z aplikace.
 • Vzhled ve stylu nejnovějších verzí operačního systému Android.
 • Náklon a posun tvarů v reakci na pohyb zařízení.
 • Více než 90 předdefinovaných motivů.
 • Možnost změny barvy podle vašeho vkusu.
 • Možnost úprav integrovaných témat nebo vytvoření vlastního.
 • Nové téma jednou denně nebo třeba každou minutu.

Minima Pro Live Wallpaper is Pure Awesomeness

Minima Pro Live Wallpaper is Pure Awesomeness

Minima Pro Live Wallpaper stojí lehce přes třicet korun, dosud si ji zakoupilo přes 50 tisíc uživatelů a průměrná známka je velice vysoko: 4,7 z 5,0 možných. Instalační soubor velký 3,2 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 3.1 a vyšším.
[appbox googleplay com.joko.minimapro]

Rozšíří sbírku živých tapet naši čtenáři?

Znáte a používáte nějaké další zajímavé živé tapety, které jsme v tomto přehledu nezmínili? Dejte nám o nich vědět v diskuzi pod tímto článkem! Pokud se sejde dostatek tipů, připravíme pokračování článku “5 živých tapet, které byste měli hned vyzkoušet,” založené na vašich doporučeních!

Zdroj: guidingtech.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

tapety_ico

Čtenáři doporučují: 19x živé tapety

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
17 min. uložit na později
tapety

Čtenáři doporučují: 13 živých tapet

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
12 min. uložit na později
No Image-02

Android Live Wallpaper ke stažení

Články Petr Mišák Petr Mišák
2 min. uložit na později
5_zivych_tapet_pocasi_ico

5 živých tapet s aktuálním počasím

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
4 min. uložit na později

Komentáře (5)