5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #124: Laserová klávesnice, levný dron a další

laserova klavesnice-tipy z ciny-124

Teploty stále klesají a čeká nás pravděpodobně propršený týden. Další díl oblíbeného seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů vám ale zaručeně zvedne náladu. Dnes vás může zaujmout laserová klávesnice, levný dron, stylový držák na telefon nebo třeba bezdrátový převodník obrazu.

1) Levný dron VISUO XS809HW

Drony zažívají v posledních letech nevídaný rozmach a již dávno neplatí, že za pořádný stroj s kvalitní kamerou musíte zaplatit částky jako za nové auto. Ceny se dokonce posunuly tak nízko, že si jej pro potěšení může pořídit úplně každý. Jedním takovým příkladem je i dron VISUO XS809HW, který lze pořídit za částku lehce nad 1000 Kč. Je jasné, že s takovou částkou nezískáte stroj pro natáčení špičkových obrazů ze vzduchu, jako hračka pro naučení pilotování se však může rozhodně hodit. Nechybí vlastní dálkový ovladač nebo třeba přenos obrazu v reálném čase na displej telefonu. Na pohled se jedná o klon známého drona DJI Mavic.

VISUO XS809HW – vlastnosti

 • kompaktní rozměry po složení,
 • dálkový ovladač,
 • možnost přenášet obraz živě do telefonu,
 • 2MPx kamera (HD video),
 • výdrž okolo 10 minut letu.

VISUO XS809HW-tipy z ciny

Cena: 1202 Kč (eBay, Wish)

– zaslal Zdeněk Vodák (celkově 3 tipy)

2) Laserová klávesnice

Laserová klávesnice, která promítá své klávesy na desku stolu, není žádnou novinkou. V počátcích však tento výrobek stál poměrně dost a jen tak někdo si jej proto nepořídil. Nyní se však dá laserová klávesnice pořídit za několik stovek, což minimálně za vyzkoušení stojí. Nedá se sice říci, že by laserová klávesnice nahradila běžnější externí bezdrátové klávesnice, ale minimálně za pobavení sebe i přátel a kolemjdoucích to stojí.

Laserová klávesnice – vlastnosti

 • Bluetooth konektivita,
 • QWERTY klávesnice (EN),
 • výdrž baterie okolo 100 minut.

laserova klavesnice-nakupovani v cine

 

Cena: 538 Kč (eBay)

– zaslal Zdeněk Vodák (celkově 3 tipy)

3) Zvlhčovač vzduchu do USB

Příliš suchý vzduch může být příčinou zdravotních problémů, nejčastěji pak postihne dýchací cesty. Řešením jsou zvlhčovače vzduchu a na jeden takový máme tip od našeho čtenáře, který jej sám vlastní a je spokojen. Tento miniaturní zvlhčovač přitom stačí nabíjet v běžném USB konektoru, pojme až 200 ml vody a můžete jej nosit s sebou – například pro zvlhčení vzduchu v automobilu nebo kanceláři. Cena je navíc rovněž příznivá.

zvlhcovac vzduchu-cinske zbozi

Cena: 160 Kč (eBay)

– zaslal Zdeněk Vodák (celkově 3 tipy)

4) Stylový držák na telefon

Přemýšlíte, jaký si pořídit držák telefonu, aby plnil svůj účel a zároveň vypadal netradičně? Co třeba držák ve tvaru auta, který se dá použít na stůl nebo díky možnosti přilepení i třeba na palubní desku? Po vyndání telefonu vypadá jako malý model auta, umožňuje dokonce i 360° rotaci pro snazší a pohodlnější manipulaci.

drzak telefonu-zbozi z ciny

Cena: 181 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 17 tipů)

5) Bezdrátový HDMI a VGA převodník

Pokud vaše televize nepodporuje bezdrátový přenos obrazu Miracast, nemusíte ještě úplně zoufat. Stačí dokoupit HDMI dongle za několik stovek a rázem se tuto funkci televizor naučí, stačí k tomu pouze volný HDMI konektor. Co ale dělat, pokud vlastníte rovněž televizi či monitor se starším vstupem VGA? Možností je tento bezdrátový převodník, který nabízí obě varianty připojení.

SSP – Z300 – vlastnosti

 • podpora Full HD rozlišení,
 • podpora 2,4 i 5 GHz,
 • podpora Miracast, AirPlay, DLNA,
 • HDMI, VGA a 3,5mm jack vstup,
 • MicroUSB napájení.

bezdratovy prevodnik-cina nakupy

Cena: od 1 097 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 17 tipů)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.
[gravityform id=”43″ title=”true” description=”true”]

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 126. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce? Mi Powerbank 2C nebo třeba kamera v nabíječce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)