5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #111: Xiaomi Mi Box, pistole jako ovladač a další

tipy z ciny

Po týdnu se znovu připomínáme s oblíbeným seriálem 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který vstupuje již do svého 111. dílu. Dnes na vás čeká Xiaomi Mi Box, USB větráček, pistole jako ovladač pro rozšířenou realitu či bezdrátový ovladač k Android TV nebo PC.

1) Xiaomi Mi Box

Společnost Xiaomi kromě jiného stojí i za oblíbenou řadou Mi Box, která dokáže i hloupý televizor proměnit v chytrý. Jedná se tedy o tradiční Android PC k televizi, tentokrát v podání Xiaomi. Mi Box je připraven na přehrávání 4K videa, nechybí šikovný dálkový ovladač, podpora WiFi a Bluetooth či možnost hraní her. Globální verze je navíc v angličtině, což odstranilo největší nevýhodu tohoto zařízení, kterou donedávna byla čínská lokalizace.

Xiaomi Mi Box – vlastnosti

 • podpora 4K videa (H.264,H.265,VP9 Profile-2),
 • Bluetooth a WiFi konektivita (i 5 GHz),
 • USB, HDMI, AV out,
 • Android 6.0.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – Xiaomi mi Box

Cena: 1570 Kč (GearBest)

2) Bezdrátový ovladač k Android TV či PC

Druhým tipem je povedený bezdrátový ovladač, který je určen především k ovládání Android PC. Jeho tvar totiž připomíná klasický dálkový ovladač k televizi, ukrývá se na něm však spousta užitečných tlačítek. Přední strana nabídne základní klávesy pro ovládání televize, zadní pak disponuje plnohodnotnou QWERTY klávesnicí pro snadné zadávání textu. Předností je funkce “air mouse” i nízká cena.

Viboton KB – vlastnosti

 • plnohodnotná QWERTY,
 • kompaktní rozměry,
 • air mouse,
 • připojení přes USB stick.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – bezdratovy ovladac

Cena: 234 Kč (GearBest)

– zaslal David Král (celkově 2 tipy)

3) Ovladač ve tvaru pistole pro rozšířenou realitu

Ovladačů pro mobilní telefony je velká spousta, tento je ale poněkud netradiční – připomíná totiž střelnou zbraň. Mobilní telefon se na tento ovladač nasadí a spoušť pistole je spojena se smartphonem skrze Bluetooth. Ovladač je určen především pro herní tituly v rozšířené realitě – tedy ve hrách, které do reálného světa doplňují umělé prvky. S touto pistolí dostávají hry úplně nový rozměr.

Ovladač ve tvaru pistole – vlastnosti

 • Bluetooth 4.0 konektivita,
 • výdrž až 60 hodin hraní,
 • napájení 4x AAA článek.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – pistole

Cena: 431 Kč (GearBest)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 7 tipů)

4) Větráček do MicroUSB (USB-C)

Přenosné větráčky, které lze připojit do USB, jsme tu již několikrát měli. Co ale přímo větráček, který lze i bez redukce připojit rovnou k mobilnímu telefonu? Díky kompaktním rozměrům jej lze nosit stále s sebou (například v batohu) a v případě potřeby se osvěžit připojením do mobilního telefonu.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – vetracek

Cena: 53 Kč (eBay)

5) Xiaomi Bluetooth reproduktor

Bluetooth reproduktorů společnosti Xiaomi jsme tu již několik měli – se svou cenou se řadily mezi výborné reproduktory s výhodným poměrem cena/výkon. Nejznámější reproduktor se dočkal inovované verze, která již pracuje se standardem Bluetooth 4.2. Nechybí kvalitní reprodukce zvuku, výdrž až 10 hodin přehrávání, ovládací tlačítka a nově i AUX vstup.

5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – xiaomi reproduktor

Cena: 539 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

cestovni-pouzdro


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.
[gravityform id=”43″ title=”true” description=”true”]

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 116. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)