5 povedených aplikací, kterými ohromíte své kamarády

5 povedenych aplikaci

Aplikací je spousta, ale intenzivně jich většina z nás používá jen několik. Dnes si představíme 5 povedených aplikací, které nejen skvěle poslouží, ale často vyvolají i tzv. „wow efekt“.

Google Fotky a inteligentní vyhledávání

Možná k vašemu překvapení začneme aplikací a službou Google Fotky. Ta bývá často předinstalovaná v telefonech s Androidem a slouží v první řadě jako skvělý způsob, jak automaticky zálohovat fotografie. Funkcí je ale ještě trochu více a zmínit můžeme například tvorbu alb, sdílení, partnerské účty nebo neomezené úložiště fotografií a videí. Možná ale vůbec nejlepší funkce a také důvod, proč jsme Google Fotky zařadili mezi 5 povedených aplikací, je vyhledávání.

Kdo již přišel s touto aplikací do styku a zkoušel ve svých fotografiích hledat, jistě zjistil, že je v tomto směru Google hodně napřed. Služba totiž dokáže vyhledat fotografie na základě toho, co se na nich nachází. A funguje to opravdu výborně! Chcete vidět fotografie, kde se usmíváte? Hledejte spojení úsměv. Toužíte vidět všechny fotografie, kde je delfín? Tak jej vyhledejte. Funguje to dokonce i do té míry, že Google dokáže rozlišit plemena psů. Při hledání český fousek dostanete totiž jiné výsledky než třeba ovčák apod.

Fotky Google
Fotky Google

TouchRetouch: Nechte zmizet otravný předmět jedním kliknutím

Jistě se vám mnohokrát stalo, že jste vyfotili opravdu hezký snímek, ale kazil jej rušivý předmět. Může se jednat o popelnici, dráty elektrického vedení, porušený asfalt apod. Možností je samozřejmě použít pokročilejší editor fotografií a snímek ručně upravit. To ale není zrovna rychlé a pro běžné uživatele dostupné. Existují ovšem i aplikace přímo do mobilního telefonu, které retušování zvládnou snadno a rychle. A proto i TouchRetouch patří do výběru 5 povedených aplikací.

Stačí jen prstem vybrat kýžený předmět k odstranění a kliknout na tlačítko Go. Pomohou i nástroje pro odstranění například drátů elektrického vedení a obecně úzkých předmětů. Výsledky jsou skvělé, hlavně pokud je pozadí pravidelné. A není přitom důležité, zda se jedná o trávu, nebe nebo třeba desku stolu. Složitější úpravy samozřejmě ne vždy dopadnout tak, aby nebyl poznat zásah, ale na mnoho případů to funguje skvěle.

TouchRetouch
TouchRetouch

Drop: Papírové vizitky můžete nechat doma

Přestože by se mohlo zdát, že jsou papírové vizitky přežitek, v businessu se stále jedná o nejpoužívanější metodu. Taky vás už ale nebaví ruční přepisování kontaktů do telefonu nebo ještě navíc nošení svých vizitek stále s sebou? Využijte k tomu mobilní telefon! Aplikace Drop pracuje ve dvou rovinách. V první řadě vám pomůže naskenovat vizitku dalšího člověka a automaticky kontakt uloží i se všemi údaji do vašeho telefonu. Tím končí ruční přepisování.

Druhou funkcí je vaše virtuální vizitka, která se automaticky zašle oskenované vizitce jako odkaz v SMS a do e-mailu. Pokud si tedy někdo bude chtít s vámi vyměnit vizitku, stačí si jen půjčit na pár sekund tu jeho, oskenovat a je hotovo. Vy máte kontakt uložen a druhé straně přijdou vaše údaje rovněž v elektronické podobě.

DROPex: business card exchange, holder&scanner app
DROPex: business card exchange, holder&scanner app

Google Trips: Všechno potřebné pro vás připraví automaticky

Rádi a často cestujete? Pak musíte tuto aplikaci znát. Google Trips přichází jako pomocník pro ty, kteří jsou stále na cestách. Dokáže na jedno místo shromáždit všechno důležité – cestovní dokumenty, tipy na zajímavá místa i důležité kontakty a informace. A co je na tom všem nejlepší? Pokud používáte GMail, aplikace Google Trips vše toto rozpozná sama a vaši „složku“ s dovolenou vytvoří zcela automaticky. A vy se nemusíte o nic starat.

Jinými slovy, pokud si nakoupíte letenky a rezervujete hotel, Google Trips z e-mailu automaticky pozná, že se chystáte na dovolenou, všechny dokumenty uloží na jedno místo a připraví i další zajímavé informace. Už tedy nebudete muset hledat všude možně, kdy a odkud vám odlétá letadlo nebo kde se nachází hotel, do kterého míříte. Navíc si ještě můžete nechat poradit s výletem za zajímavými místy v dané lokalitě nebo se podívat, jak to funguje s integrovanou dopravou nebo zda je v dané lokalitě Uber.

Google Trips - Travel Planner
Google Trips - Travel Planner

Walli: Originální tapety a zdarma

Mnohdy ani není nutné pro oslnění okolí cokoliv instalovat, ale dojem můžete udělat netradiční tapetou. Tu lze samozřejmě stáhnout kdekoliv na internetu a není k tomu nutně potřeba další aplikace, my však pro vás jednu máme. Jmenuje se Walli a detailně jsme si ji představili na začátku letošního roku. O co jde? Tato aplikace v sobě obsahuje obrovské množství originálních tapet pro váš telefon. Nejedná se totiž o běžné fotografie či snímky, ale o tvorbu nezávislých autorů. Lze tak najít opravdu skvostné malby nebo třeba fotografie s originální úpravou. Na své si opravdu přijde kdokoliv, a to vše zdarma.

Walli 4K Wallpapers: HD Tapety
Walli 4K Wallpapers: HD Tapety

Používáte některou z těchto 5 povedených aplikací?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)