5 skvělých minimalistických her zdarma, o kterých jste ještě neslyšeli

5 her zdarma

Triviální klikačky, logicky náročné puzzle, endless runners… To vše bezesporu vystihuje koncept minimalistických her. Specifický design lahodí oku, ovládání je často nenáročné a hrací doba se pohybuje v řádu sekund nebo minut. Zkrátka ideální na krácení dlouhých chvílí. Podobných her není nikdy dost – rychle se totiž omrzí. Proto jsme pro vás vybrali 5 jednoduchých a graficky povedených her zcela zdarma, které byste sice v žebříčcích hledali jen stěží, přestože stojí za vyzkoušení.

Harmony – relax před spaním

Harmony je úžasná logická puzzle hra, která rozhodně nezapadá do průměru. Prostý design doprovází nevtíravá hypnotická hudba a příjemné zvukové efekty. Ve hře jde o jediné: přeskupit barevné bloky do patřičných řad. Přesouvání však není jednoduché, s každou kostkou můžete hnout právě jednou a to svisle nebo vodorovně. Začínáte poměrně lehce, náročnost na mozkové závity se stupňuje s každým levelem. Těch je více než tisíc. Díky své relaxační povaze a absenci časového limitu může Harmony pomoci i s usínáním. Hra je bez reklam, nabízí Google žebříčky a možnost dokoupení zpětných tahů. Má i svého nástupce pod jménem Harmony 2, na rozdíl od původního titulu ale zdarma není.

[appbox googleplay com.borderleap.harmony]

Glow Path – minimalistické spojování potrubí

Kdo by neznal hry s propojováním vodovodního potrubí? Glow Path nabídne sto různě obtížných levelů, kde máte za úkol vytvořit z trubek cestičku. Potrubí nijak neotáčíte, celá hra závisí na prázdném čtverečku uvnitř hrací plochy. Ten je potřeba přesunout tak, aby jeho místo nahradil správný díl a spojené trubky se tak rozzářily. Počty tahů kostičkou jsou velmi omezené, proto pečlivě važte kroky! Hra vás sice nestresuje časovým limitem, nízký počet pohybů a temnější hudba však jistě napomohou k menší podrážděnosti. Celkově hra není ničím jiným, než osvědčeným konceptem převedeným do lichotivého designu, zdarma a bez reklam.

[appbox googleplay air.kgn.glowpath]

Pivot – trochu těžší Snake

Pivot může svými hracími prvky leckomu připomenout legendárního Snakea, ovládání je však poněkud zákeřnější. Ve vyhrazeném prostoru, který je vytyčen hranami vašeho telefonu, jste pánem modré kuličky točící se na své oběžné dráze. Klikáním měníte její směry tak, abyste nasbírali co nejvíce bílých teček a přitom nenabourali do červených čtverců nebo hran prostoru. Hra se může zdát ze začátku trochu neovladatelnou, jakmile vám však přejde do prstů, nebudete se moci odtrhnout. Skóre a splněné úkoly lze porovnávat skrze Google Games. Zábava zdarma, která potěší.

[appbox googleplay com.NVS.pivot]

XTRIK – rozmotejte barevné kabely

Rozmotávání kabelů asi nebude neojblíbenější činností všech, hře XTRIK byste přesto měli dát šanci. Klasická nekonečná klikačka otestuje koordinaci vašeho mozku a rukou při rozuzlovávání různě barevných kabelů. Nic víc, nic míň – zkrátka přesně ta hra zdarma, nad kterou strávíte hodiny, aniž byste vůbec chtěli. Při neustále se zrychlujícím tempu a čím dál podivnějšími suky sbíráte tokeny, které je možné vyměnit za různá barevná schémata.

[appbox googleplay com.NickZangus.XTRIK]

Vegetables Sharks – tihle žraloci maso neradi

Na závěr tu máme hru od slovenských vývojářů s poněkud bizarním námětem. Vaším úkolem je krmit žraloky nikoli obvyklými pochoutkami, ale zeleninou. Je třeba pečlivě kontrolovat, který žralok se zrovna chystá sud se surovinami sníst a případně mu zavřít pusu. Hra vyžaduje koordinaci a zapojíte i krátkodobou paměť, jelikož obrázky nad sudy pohupujícími se ve vodě rychle mizí. Úspěšně nakrmte co nejvíce žraloků a užijte si veselou grafiku doprovázenou vtipnými zvukovými efekty zcela zdarma.

[appbox googleplay com.vegetables.sharks.android]

Jste fanoušky minimalistických her zdarma? Rádi byste zde viděli výběry méně známých titulů tohoto žánru? Dejte nám vědět do komentářů.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)