5 skvělých Android aplikací, které v App Store nenajdete

google play android aplikace app store

Není žádným tajemstvím, že většina vývojářů mobilních aplikací se nejprve zaměří na konkurenční platformu iOS, a až poté nabídne obsah uživatelům Androidu. Karty však začínají být čím dál více vyrovnané a Android se může pochlubit mnoha co do funkčnosti exkluzivními aplikacemi, které byste v Apple App Storu hledali jen těžko. Svět Androida pro vás vybral hned 5 takových případů.

ADV Screen Recorder – nahraje dění na displeji i váš obličej

Co se androiďákovi zdá jako normální součástí telefonu, pro uživatele iPhonů zas tak samozřejmé být nemusí. Praktická funkce nahrávání činnosti na obrazovce je jednou z nich. Ačkoli spousta telefonů se může pochlubit integrovanou aplikací pro snímaní dění pod vašimi prsty, ADV Screen Recorder odvádí fantastickou práci a nevyžaduje ROOT oprávnění.

Na videa vám umožní i kreslit a používat klasický fotoaparát – ať už přední nebo zadní – pro snímání vašeho obličeje třeba při hraní her. Po natočení můžete v aplikaci video i hravě sestříhat.

[appbox googleplay com.blogspot.byterevapps.lollipopscreenrecorder]

Doze – ušetří baterii

Aplikace s názvem Doze slibuje podobné a lepší fungování jako jeho jmenovec obsažený v Androidu 6. Stejně jako on po aktivaci sleduje senzory a pokud se nic neděje, zastaví procesy na pozadí a telefon si „schrupne“. Doze ani jiná aplikace na podobném principu by v Apple Storu neuspěla – aktivita podobného rázu pro Apple nepřístupná. Pokud se váš smartphone aktualizace na Marshmallow nedočká, neváhejte svěřit úsporu baterie šikovnému softwaru.

[appbox googleplay com.yirgalab.dzzz]

Custom Quick Settings – přizpůsobte si vysunovací lištu

Neomezená kustomizace vzhledu i funkcí byla vždy tahounem celého Androidu. Konkrétně stahovací lišta s různými užitečnými zkratkami inspirovala v aktualizaci na iOS 7 i samotný Apple. Nastavení sice zásah do obsahu lišty umožňují, i bez ROOTu si však můžete rolovací nabídku upravit skutečně k obrazu svému – pokud tedy máte Android 6 a výše.

Přehledná aplikace Custom Quick Settings umožní lištu stylově obohatit o libovolné odkazy, zkratky a užitečné funkce. Zahrnutý balíček ikon, ze kterého lze libovolně vybírat, doladí celé menu k dokonalosti.

[appbox googleplay com.quinny898.app.customquicksettings]

Backdrops – povedené tapety na váš Android

Povedené tapety na displej jsou častým nešvarem – nikdy jich není dost. Asi netřeba zmiňovat, že oblíbený Material design je výsadou Androidu. Wallpapery v korespondujícím stylu i zcela odlišeném naleznete v bezplatné aplikaci Backdrops. Že jste vyzkoušeli už spousty aplikací s tapetami? Backdrops určitě dejte šanci – originální nabídka a zajímavé kategorie aplikaci řadí na přední příčky v pomyslném hodnocení všech wallpaper aplikací.

[appbox googleplay com.backdrops.wallpapers]

Texpand – vyhněte se psaní opakujících se výrazů

Vyplňování formulářů, neustálé opakování těch samých výrazů… Občas může být psaní na telefonu pěkná otrava. Datlování do smartphonu ulehčují na Androidu nejen různé alternativní klávesnice, s relativně novou aplikací Texpand (Nejnovější Android aplikace z Google Play #105) může být psaní ještě rychlejší.

Texpand nabídne uložení různých delších výrazů, ke kterým se následně dostanete pomocí své zvolené zkratky. Napsaná zkratka „jm“ se tak může přeměnit na celé vaše oficiální jméno během vteřiny. Možnosti jsou nekonečné.

[appbox googleplay com.isaiasmatewos.texpand]

Znáte další aplikace, které byste na iOS hledali jen marně?

Zdroj: bgr

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (11)