NVIDIA představila obří 4K monitor s Android TV

nvidia 4k monitor bfgd

NVIDIA je známá především pro své grafické karty, už dlouho to ale není jediný zdroj příjmů této společnosti. Například již několik let tvoří zařízení řady Shield s Androidem, respektive s Android TV. A právě s druhým jmenovaným systémem nyní NVIDIA představila speciální obří 4K monitor.

4K monitor NVIDIA má 65 palců a je určen pro hráče

Spíše než o monitor, se jedná o chytrou televizi. Přece jen jde o obrazovku s velikostí 65″. Nejedná se ale o jen tak chytrou obrazovku, v sobě má totiž v podstatě NVIDIA Shield, na kterém právě běží Android TV. Pokud jde o další specifikace, tak nechybí technologie G-Sync, monitor má 4K rozlišení a také 120 HZ HDR panel.

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS with NVIDIA G-SYNC™ and SHIELD™ BUILT-IN

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS with NVIDIA G-SYNC™ and SHIELD™ BUILT-IN

Ve skutečnosti jde o tři téměř totožné modely z řady, která se nazývá BFGD, což oficiálně znamená Big Format Gaming Display. Je ale celkem jasné, že slovo Format se rozhodně používat nebude a nahradí jej peprnější slovo. :)

Společnost NVIDIA vytvořila referenční model monitoru a výrobci podle něj vytvořili vlastní verzi. Dočkat bychom se měli variant od Aceru, Asusu nebo HP. Prodávat se začnou v létě a rozhodně to nebude nic levného, na oficiální cenu si musíme však ještě nějaký čas počkat.

Koupili byste si monitor s podporou Android TV?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)