10 nejoblíbenějších aplikací a her, které jsou na iOS i Android zároveň

10 nejoblibenejsich aplikaci android a ios

Společnost App Annie už několik let monitoruje obchody s aplikacemi, aby tak vývojáři měli lepší chápaní toho, kde se jím může dařit více, na co se zaměřit apod. Nicméně statistiky jsou zajímavé sami o sobě. Nyní například zveřejnili 10 nejoblíbenějších aplikací a her v Google Play a Apple Appstore zároveň.

10 nejoblíbenějších aplikací a her pro Android a iOS

Konkurence mezi systémy iOS a Android je velká, což není nic překvapujícího. Bohužel to má i své stinné stránky, které můžeme vidět hlavně u Androidu. Na mysli máme exkluzivní aplikace pro iOS, kterých je poměrně značné množství. Důvodem proč se to děje, je hlavně to, že uživatelé iOS jsou mnohem více zvyklí platit aplikace a hry peníze. Nové statistiky z Q2 2018 ukazují, že i když počet stažení je na Google Play o 160 procent vyšší než v App Store, tak vývojáři stále vydělali v App Store za stejnou dobu o 80 procent více peněz. Konkrétně více než 10 miliard dolarů.

I proto jsou žebříčky nejoblíbenějších aplikací a her na obou systémech poměrně odlišné. Nyní ale máme k dispozici data z Q2 2018, která ukazují celkově nejoblíbenější aplikace a hry z obou dvou “táborů”. Samozřejmě aplikace i hry jsou podmíněné tím, že musí vyjít na Android i iOS, proto například úplně chybí Fortnite, a to i když jde o jednu z nejoblíbenějších her současnosti.

10 nejoblibenejsich her android ios

Prvních deset nejoblíbenějších her a aplikací na iOS i Androidu zároveň, můžete vidět na obrázku výše.  U aplikací první čtyři místa možná trochu překvapivě obsadila společnost Facebook se svými sociálními sítěmi. I tohle ukazuje, jak má Facebook dominantní pozici. Dalším překvapením je umístění prohlížeče UC Browser a aplikace Kwai, které jsou hodně oblíbené v Asii.

U her můžeme vidět na prvním místě Helix Jump, vidět tak můžeme, že se jedná o stejně velký hit na Androidu i na iOS. Podobně to je i s PUBG Mobile, kterému se daří snad na každé platformě, na které vyjde. Zajímavé je také to, že mezi nejoblíbenějšími tituly jsou stále hry jako Subway Surfers, Candy Crush Saga nebo My Talking Tom.

Překvapila vás nějaká hra či aplikace v žebříčku?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)